Твій Митний Брокер

Безкоштовно розмитнити авто у воєнний час: куди звертатися та які платежі скасували?

м. Івано-Франківськ

м. Львів

В Україні на час дії воєнного стану хочуть скасувати платне розмитнення авто, привезених з-за кордону. Власників “євроблях” звільнили від сплати податків та мит.

Відповідний проект Закону опубліковано на сайті ВРУ, передає “РБК-Україна”.

ОНОВЛЕННЯ:

5 квітня президент Володимир Зеленський підписав закон №7190П, згідно з яким під час воєнного стану звільняються від мита та ПДВ усі імпортні товари, включаючи автомобілі, підписані президентом України. Його було прийнято Верховною Радою ще 25 березня, а підписано главою держави 5 квітня. Закон набирає чинності в день його публікації в офіційному пресі. Це може статися 6-8 квітня 2022 року.

Щоб розвивати імпорт різних товарів, Верховна Рада України скасувала мито та інші збори на ввезені в країну автомобілі. Тепер цей документ має підписати президент. Коли він набуде чинності – невідомо, бо після підписання його потрібно опублікувати на урядовому сайті та розробити новий механізм розмитнення.

При цьому документ передбачає, що з 1 квітня 2022 року від сплати ПДВ, акцизного збору та ввізної пошти звільняються такі ввезені транспортні засоби:

✔ легкові автомобілі та кузови до них,

✔ причепи та напівпричепи,

✔ мотоцикли,

✔ транспортні засоби для перевезення вантажів або понад десять осіб.

Після підписання закону пільгові умови розмитнення автомобілів діятимуть не постійно. Послаблення введено лише на період дії воєнного стану, який триває з 24 лютого.

Для кого скасовано податки на розмитнення?

20% ПДВ при імпорті легкових та вантажних автомобілів, а також мотоциклів, автобусів та кузовів скасовано для всіх.

Фізичні особи, тобто громадяни не платять ще й мито (7-10%) та акциз при розмитненні. Виняток зробили для транспорту з РФ та Білорусі – його завезти не вдасться.

Платежі під час реєстрації авто в Україні

Хоча розмитнення авто в Україні безкоштовне, при постановці на облік все ж таки залишаються платежі. Потрібно сплатити збір до пенсійного фонду за першої реєстрації авто в Україні, а також послуги митниці, брокера та сервісного центру МВС.

Крім того, необхідний сертифікат відповідності еко-нормам (близько 1400-1500 грн) у тому випадку, якщо у техпаспорті не вказано екологічний стандарт автомобіля.

Які ще документи потрібні для розмитнення

  • Митна декларація на транспортний засіб
  • Акт митного огляду, отриманий під час перетину кордону
  • Техпаспорт на авто
  • Договір купівлі-продажу на транспортний засіб

Як завезти авто за новою процедурою?

Перше – витрати, не пов’язані з розмитненням. Громадянам доведеться сплатити до пенсійного фонду 3-5% від вартості авто для першої реєстрації, 190,15 грн за реєстрацію, 114 грн за бланк свідоцтва та 135 грн за номерні знаки.

Другий момент стосується виїзду за кордон для купівлі авто. Як відомо, на період дії воєнного стану чоловікам у віці 18-60 років заборонено виїжджати з України.

Винятки стосуються багатодітних батьків та одиноких чоловіків з неповнолітніми дітьми. Простіше кажучи, виїхати за кордон для купівлі авто та ввезення його в Україну можуть переважно жінки.

Зрештою, придбати авто за кордоном можна, не залишаючи межі України. Це може зробити довірена особа, на яку майбутній автовласник випише завірену нотаріусом довіреність. 

Інший варіант – скористатися послугами компаній, які імпортують автомобілі в Україну.

За ці послуги перегону заплатити 400-1000 дол.

Третій момент стосується країни походження автомобіля, точніше – його місця перебування. Оскільки російські окупанти блокують морське сполучення України зі світом, доставити автомобілі із США, Кореї чи Грузії майже неможливо.

Судна можуть доставити авто в країни ЄС, звідки їх необхідно буде привезти в Україну, проте це буде дорожче.

“Якщо ви імпортуєте авто із США до країн ЄС, виникає зобов’язання сплатити платежі відповідно до законодавства країни-члена ЄС. Тому рекомендуємо ввозити автівки транзитом для перетину кордону з Україною з подальшим митним оформленням.

Авто із США постачають у порти Румунії та Польщі, звідки вони транзитом прямують в Україну. Також можна розглянути транзит авто в трейлері з Туреччини чи Болгарії”, – каже Мірошниченко.

Отже, єдиним раціональним рішенням з точки зору часових та фінансових витрат залишається авторинок ЄС. Мірошниченко нагадує, що імпорт автомобілів з Росії та Білорусі заборонений з 2019 року.

Наскільки подешевшають авто?

Вартість розмитнення залежить від віку, об’єму і типу двигуна машини, а також суми, за яку авто придбали за кордоном.

Наприклад, розмитнення десятирічного автомобіля з дизельним двигуном об’ємом 1 500 куб см, який у ЄС можна купити за 5 тис євро, зараз коштує близько 2 800 євро. Розмитнення п’ятирічного автомобіля з такими ж характеристиками вартістю 8 тис євро становить 2 975 євро.

За логікою, після набрання чинності законом, який скасовує всі платежі, пов’язані з розмитненням, вартість автомобілів зменшиться на 30%, а в деяких випадках – на 70%. Проте не все так однозначно.

“Ціна зменшиться, але не на всі моделі і не різко. Процес буде поступовим, різкого обвалу не буде. Поступово стара частина автопарку буде замінена на новішу”, – попереджають в Інституті досліджень авторинку.

м. Івано-Франківськ

м. Львів

Потрібна допомога?

Пишіть свої запитання на пошту:
yevro.broker@gmail.com

‪+38 066 319 0631‬
‪+38 068 163 1631


    Коли скасують безкоштовне розмитнення?