Yevro

Категорії
Розмитнення авто в Україні Розмитнення авто з Європи Розмитнення авто з Німеччини Розмитнення авто з Польщі Розмитнення авто з Словаччини Розмитнення авто з Чехії

Як самостійно розмитнити авто в Україні?

Розмитнення автомобіля – це процес, який більшість власників авто довіряють митним брокерам. Проте, якщо ви хочете розмитнити автомобіль самостійно, це цілком можливо. У цій статті ми розглянемо, як це зробити.

Розмитнення авто в Україні: Чи можливо зробити це самостійно?

Що потрібно знати перед розмитненням авто

Перш ніж розпочати процес розмитнення автомобіля, важливо розуміти, що це складний процес, який вимагає спеціальних знань та досвіду. Ви повинні бути готові до того, що можуть виникнути проблеми та затримки.

Також важливо знати актуальні правила та тарифи розмитнення. Станом на 2024 рік, в Україні діють ті ж правила розмитнення, що і в попередні роки. Нових тарифних сіток чи ставок поки не запроваджено.

Як стати митним брокером

Один із способів розмитнити авто самостійно – стати митним брокером. Для цього потрібно пройти спеціальне навчання, яке зазвичай триває близько двох років. Протягом цього часу ви отримаєте необхідні знання та навички для правильного оформлення митних декларацій.

Проте, навіть після навчання, ви, швидше за все, наробите помилок на перших етапах самостійної роботи. Краще практикуватися на чужих автомобілях, щоб не нараховувати зайві платежі на власне авто.

Самостійне оформлення митної декларації

Ще один спосіб розмитнити авто самостійно – заповнити митну декларацію онлайн на сайті митниці. Завдяки роботі IT-відділу Державної митної служби, процес заповнення декларації став простішим.

Проте, варто розуміти, що спрощена форма декларації підходить лише для попереднього оформлення. З нею ви зможете перетнути кордон та в’їхати в Україну, сплативши необхідні кошти. Але остаточне оформлення все одно доведеться проходити вже на митниці.

Найпоширеніші проблеми при самостійному розмитненні

Найчастіше проблеми виникають вже на фінальному етапі розмитнення, коли авто прибуває на кінцеву митницю. Тут вам доведеться діяти на рівні з професійними митними брокерами та надавати всі необхідні документи для підтвердження країни походження, екологічних норм тощо.

Навіть досвідчені юристи, які успішно розмитнили одне авто самостійно, зазвичай звертаються до брокерів для розмитнення наступних автомобілів. Адже це значно заощаджує час та нерви.

Чи є альтернативи самостійному розмитненню?

Станом на 2024 рік в Україні, на жаль, немає повноцінних онлайн сервісів, таких як “розмитнення авто в ДІЇ” які б дозволяли розмитнити авто “в два кліки”. Сервіси на сайті митниці дозволяють лише подати попередню декларацію, але не завершити процес розмитнення повністю.

Тому найкращою альтернативою самостійному розмитненню наразі залишаються послуги митних брокерів. Вони візьмуть на себе всі клопоти з документами та візитами на митницю, а вам залишиться лише забрати розмитнене авто.

Вартість розмитнення авто в Україні

Вартість розмитнення залежить від багатьох факторів, таких як вік авто, об’єм двигуна, тип пального тощо. Щоб дізнатися точну суму, краще звернутися до митного калькулятора або проконсультуватися з брокером.

Також варто враховувати вартість послуг самого брокера. Зазвичай вона складає відсоток від вартості автомобіля або фіксовану суму. Проте ці витрати зазвичай окуповуються, адже професійний брокер допоможе уникнути помилок та зайвих витрат при розмитненні.

Документи, необхідні для розмитнення авто

Для розмитнення авто знадобиться пакет документів, який включає:

  • Технічний паспорт автомобіля
  • Договір купівлі-продажу або рахунок-фактуру
  • Документ, що підтверджує право власності на авто
  • Сертифікат відповідності екологічним нормам
  • Документ про сплату митних платежів
  • Документ про сплату ПДВ
  • Митну декларацію

Інші корисні інструкції Yevro про розмитнення авто з Європи:

Повний перелік документів варто уточнити у митного брокера або на сайті митниці.

Екологічні норми для ввезених автомобілів

З 2016 року в Україні діють екологічні норми Євро-5 для всіх ввезених автомобілів. Це означає, що авто повинно відповідати певним вимогам щодо викидів шкідливих речовин.

Для підтвердження відповідності авто екологічним нормам, потрібно надати сертифікат від виробника або пройти спеціальну процедуру сертифікації в Україні. Без цього документу розмитнення буде неможливим.

Країна походження автомобіля та її вплив на розмитнення

Країна походження автомобіля також має значення при розмитненні. Якщо авто вироблене в країні, з якою Україна має угоду про вільну торгівлю, воно може розмитнюватись за зниженими тарифами або взагалі без мита.

Наприклад, для авто з країн ЄС діє Угода про асоціацію, яка передбачає поступове зниження та скасування мит. Але для цього потрібно надати сертифікат EUR.1, який підтверджує походження товару з ЄС.

Чи варто розмитнювати авто самостійно?

Як бачимо, самостійне розмитнення автомобіля в Україні – справа не з простих. Вона вимагає спеціальних знань, досвіду та готовності витратити чимало часу на папери та візити до митниці.

Звісно, якщо ви готові до цього challenge та маєте відповідну освіту (наприклад, юридичну), можете спробувати розмитнити перше авто самотужки. Але будьте готові до труднощів та помилок.

Якщо ж хочете уникнути зайвого клопоту – краще одразу звертайтеся до перевірених митних брокерів. Вони візьмуть на себе всі формальності та допоможуть розмитнити авто швидко та без проблем.

Висновок:

Самостійне розмитнення авто в Україні цілком можливе, але дуже складне. Станом на 2024 рік, в країні немає повноцінних онлайн сервісів для розмитнення, а спроби оформити все самотужки часто закінчуються проблемами на митниці.

Тому більшість власників авто надають перевагу послугам митних брокерів. Це виправдані витрати, які економлять ваші час та нерви. Але якщо все ж наважитесь на самостійне розмитнення – будьте готові постійно моніторити законодавство, робити багато паперової роботи та відвідувати митницю особисто.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Унікальна послуга
розмитнення авто "під ключ"

Зніміть авто з обліку, а решту ми беремо на себе! Швидко, якісно та вигідно з Yevro!