Yevro

Категорії
Новини митниці

Кінець? Коли скасують безкоштовне розмитнення? Відміна мита буде…

З початку воєнного стану, в Україні почались кардинальні зміни у законодавстві і безпосередньо зміни щодо розмитнення авто. Адже усвідомлюючи складну та непередбачувану ситуацію, головною задачею країни є успішно чинити ворогові опір, зберігаючи цілими міста і забезпечуючи захист громадян.

З такою ціллю Верховною радою був прийнятий закон №7190 про скасування мита та ПДВ при ввезенні усіх товарів з-за кордону. Звичайно, всі хто планував або планує пригон авто із Європи або США отримали гарну можливість зекономити більше 20% на придбанні авто, адже даний законопроект відноситься і до автомобілів.

Перш за все такі умови значно спростити та прискорили процес розмитнення поставок гуманітарної допомоги в Україну. Серед них крім продовольчих товарів і одягу, завозиться багато автомобілів та техніки для армії. Також такий закон стимулює економіку країни та товарообіг.

Закон 7190 Безкоштовне розмитнення авто (без митних платежів)

Офіційно законопроект про розмитнення авто вступив в силу після підписання Президентом України – 5 квітня 2022 року. Він передбачає мито і ПДВ 0%, замість звичайних 10% мита і 20% ПДВ. Також під час дії закону 7190, законодавство дозволяє нульове розмитнення євроблях, що також є гарною нагодою. Але це можливо тільки в тому випадку, якщо авто не має штрафів.

Чи скасують новий закон про розмитнення авто 2022?

Не зважаючи на продовження воєнного стану, країна поступово починає рухатись та жити. Бізнеси відновлюють свою роботу, вцілілі міста продовжують працювати у звичному графіку, тим самим запускаючи економіку і рух грошей у країні.

Це складає позитивну динаміку розвитку країни та покращення ситуації. З іншого боку відсутність такого значного надходження, як мито і митне ПДВ сповільнює розвиток тих галузей, які потребують термінового фінансування.

Закономірно, що 28 квітня 2022 року у Верховній раді був зареєстрований законопроект 7311, який скасовує попередній закон про безкоштовне розмитнення авто.

Закон 7311 Розмитнення авто

Останнім часом все частіше вносилися зміни до закону 7190 задля зменшення кількості пропускних пунктів, де діє безкоштовна растаможка. Проте зараз у Верховній раді буде розглядатися повне завершення скасування мита на авто.

До якого числа діє пільгове розмитнення авто?

На сьогоднішній день ще не відомо, коли настане кінець пільгового розмитнення, проте ми можемо оцінити скільки часу знадобиться для його затвердження і офіційного вступу в дію.

По перше, після реєстрації, законопроект має пройти перевірку і доопрацювання у комітеті. Наступним кроком законопроект виноситься на голосування у Верховній раді, після чого переходить до підписання Президентом України.

Найближче депутатське засідання з голосуванням у Верховній раді пройде 17 травня 2022, до якого законопроект 7311 має пройти комітет.

Отже найбільш вірогідна дата прийняття та вступу даного закону буде після 17 травня 2022 року + декілька днів на підпис президента та налагодження процесів ~20-25 травня.

https://youtu.be/kuWKIuqVmcc?controls=1&rel=0&playsinline=0&modestbranding=1&autoplay=0&end=125&enablejsapi=1&origin=https%3A%2F%2Fwww.yevro.com.ua&widgetid=1

До якого числа можна розтаможити машину?

Безплатна розтаможка 2022 закінчиться 17 травня 2022 року при самих сміливих прогнозах, адже є вірогідність, що закон може затриматися на одному із наступних етапах. В разі миттєвого затвердження законопроекту, погрішності прогнозу може складати 1-3 дні.

Як безкоштовно розтаможити машину 2022 році?

За таких умовах, головна задача грамотно організувати покупку автомобіля і перетнути кордон у термін до 17.05.2022. В такому випадку, виникають ряд потенційних ризиків. які треба прорахувати:

  1. Черги на кордоні – дізнайтесь де найменші черги на нашій онлайн мапа черг на кордоні. Задля уникнення ризиків не пройти чергу до вступу в дію нового закону, найкращими датами розмитнення авто будуть 12-14 травня (16 травня – це понеділок).
  2. Тривалі строки доставки. Це дуже важливий, момент який треба розраховувати із запасом – враховуючи усі непередбачувані затримки доставки.
  3. Перевірка та діагностування авто на швидку руку. Недостатня пильність при перевірці автомобіля можуть спричинити переоцінку його вартості та підвищені витрати на його ремонт та обслуговування.

Аби уникнути таких ризиків і отримати свій автомобіль до повернення мита і ПДВ – рекомендуємо звернутися до професіоналів у пригоні та розмитненні авто з Європи за посиланням:  https://www.yevro.com.ua/ .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Унікальна послуга
розмитнення авто "під ключ"

Зніміть авто з обліку, а решту ми беремо на себе! Швидко, якісно та вигідно з Yevro!