Yevro

Категорії
Документи для розмитнення авто Послуги Yevro

Довіреності на авто для розмитнення – Генеральне доручення

Україна – країна з прекрасними можливостями для автомобілістів. Але якщо ви плануєте перетнути кордон на автомобілі, який належить іншій особі, і подальше розмитнення на власника в Україні, вам знадобиться генеральне доручення або довіреність на авто для розмитнення. Ця стаття розгляне процес оформлення довіреності, її важливість та які документи вам знадобляться.

Зміст

Що таке генеральне доручення на автомобіль Україна?

Генеральне доручення на автомобіль Україна, відоме також як довіреність на авто для розмитнення, є офіційним документом, який дозволяє власнику автомобіля доручити іншій особі процес розмитнення на своє ім’я. Цей документ дозволяє особі, якій надано довіреність, представляти вас при подачі документів та сплачувати необхідні митні збори.

Що таке довіреність на авто?

Довіреність на авто є офіційним документом – певна «угода», згідно з якою автовласник передає певні права. Основна мета застосування такого пакету документів полягає в тому, щоб дозволити іншій людині представляти права, інтереси власника транспортного засобу перед:

 • всілякими інстанціями;
 • держорганами;
 • страховими організаціями;
 • іншими автовласниками.

Доручення на керування автомобілем буде складено на спеціальному бланку з обов’язковою наявністю водяних знаків, мокрою печаткою, підписами уповноважених осіб. Крім того, цей документ має бути засвідчений нотаріусом.

Навіщо потрібна генеральна довіреність на авто?

Залежно від конкретного призначення, генеральне доручення на авто в Івано-Франківську потрібно у таких ситуаціях:

 1. Під час керування конкретним транспортним засобом. Якщо певна особа користуватиметься (керуватиме) машиною замість її законного власника на постійній основі.
 2. Продаж автомобілів. Коли особа отримує права надалі успішно реалізувати транспорт, поставивши власний підпис на документах, що супроводжують правочин.

Команда компанії «Yevro» пропонує власну допомогу кваліфікованих спеціалістів, здатних швидко та безпечно оформити довіреність на авто для виїзду за кордон з урахуванням чинного законодавства.

Як оформити генеральне доручення на автомобіль Україна?

Оформлення генерального доручення на автомобіль Україна є важливим процесом, який вимагає деяких кроків. Ось як ви можете оформити довіреність:

 1. Визначте повноваження. Перш за все, вам потрібно визначити повноваження, які ви хочете надати особі, якій ви доручаєте розмитнення автомобіля. Це може включати подачу документів, сплата митних зборів, отримання дозволів тощо.
 2. Знайдіть нотаріуса. Для офіційного оформлення генерального доручення вам потрібно звернутися до нотаріуса. Забезпечте наявність всіх необхідних документів, таких як паспорт власника автомобіля та особи, якій ви доручаєте, і свідоцтво про реєстрацію автомобіля.
 3. Складіть текст довіреності. Разом з нотаріусом складіть текст генерального доручення. В ньому мають бути зазначені ваші особисті дані, дані особи, якій ви доручаєте, а також повноваження, які ви передаєте.
 4. Підпишіть довіреність. Після складання тексту довіреності підпишіть його разом з особою, якій ви доручаєте. Нотаріус оформить необхідні печатки та завірить документ.
 5. Отримайте апостилю. Якщо ви плануєте використовувати генеральне доручення за кордоном, вам знадобиться апостиль. Зверніться до відділу апостилів та отримайте апостиль на документ.

Чому генеральне доручення на автомобіль Україна є важливим?

Генеральне доручення на автомобіль Україна є важливим документом, оскільки воно дозволяє власнику автомобіля, який не може самостійно перетнути кордон та розмитнити авто, легально передати ці повноваження іншій особі. Це зручно, коли ви перебуваєте за кордоном або не можете особисто виконати розмитнення через зайнятість або інші обставини.

Які документи потрібні для оформлення генерального доручення?

Для оформлення генерального доручення на автомобіль Україна вам знадобляться наступні документи:

 • Паспорт власника автомобіля.
 • Паспорт особи, якій ви доручаєте.
 • Свідоцтвокріплення автомобіля.

Переваги генерального доручення на автомобіль Україна

Генеральне доручення на автомобіль Україна має кілька переваг:

 1. Зручність і ефективність. Генеральне доручення дозволяє вам передати повноваження з розмитнення автомобіля іншій особі, що значно спрощує процес і робить його більш ефективним. Ви можете зосередитися на інших важливих справах, знаючи, що розмитнення автомобіля виконує довірена особа.
 2. Економія часу і зусиль. Завдяки генеральному дорученню вам не потрібно особисто присутнім під час розмитнення автомобіля. Це дозволяє зекономити багато часу та зусиль, особливо якщо ви перебуваєте за кордоном або маєте інші обмеження.
 3. Можливість отримати професійну допомогу. При оформленні генерального доручення ви можете звернутися до фахівців, які займуться усіма аспектами розмитнення автомобіля. Вони мають досвід і знання, щоб ефективно виконати процедуру та уникнути помилок.
 4. Безпека та впевненість. Завдяки генеральному дорученню ви можете бути впевнені, що процес розмитнення виконується правильно та законно. Довірена особа буде діяти від вашого імені, дотримуючись усіх необхідних правил і процедур.

Зразок генеральної довіреності на авто

Нижче наведено зразок генеральної довіреності на авто, який ви можете використовувати як початковий шаблон при складанні власного документу. Зверніть увагу, що це лише загальний зразок, і вам потрібно буде адаптувати його до власних потреб і вимог.

Зразок генеральної довіреності на авто

Залежно від потреб та цілей, які має автовласник, документ може надавати іншій людині конкретні повноваження. Зразок довіреності на авто для виїзду за кордон може бути таким:

 • З правом продажу транспорту – повірена особа надалі може продавати авто.
 • На пригін – при переїзді автовласника або за інших обставин, коли потрібно пригнати машину с іншого міста чи навіть країни.
 • Поставити авто на облік – для подальшого отримання техпаспорту (наприклад, якщо покупка автомобіля здійснюється в салоні).

Сторонами можуть виступати як фізичні, так і юридичні особи. Для фізичних нотаріальне засвідчення вважається обов’язковою умовою, а для юридичних осіб – таке засвідчення можна замінити печаткою організації.

Довіреність на авто

Кожна людина, яка є повноцінним власником автомобіля або, яка здійснює керування машиною, обов’язково повинна мати при собі відповідні документи. До цього списку включені: техпаспорт, права водія, страховка та довіреність на автомобіль.

Основна інформація, подана у документі

Генеральна довіреність на купівлю автомобіля в Івано-Франківську має найширші повноваження, тому що в цьому документі буде зазначено таку необхідну інформацію:

 • Інформація про автовласника та одержувача (ПІБ, паспортні дані, прописка, ІПН).
 • Дані про конкретну машину (держномер, номер кузова, шасі, двигуна, посилання на техпаспорт).
 • Список делегованих повноважень (що може робити одержувач).
 • Дата видачі документу.

Цікавлячись відповіддю на запитання, якою є ціна генеральної довіреності на авто в Івано-Франківську, потрібно врахувати термін дії документу та інші допоміжні нюанси.

Закінчилась довіреність на авто: що робити далі?

Одним із найпоширеніших питань від водіїв вважається таке питання: як переоформити довіреність на авто в Івано-Франківську? Якщо закінчився термін дії цього документу і довіреність вже вважається неактуальною, але вам все ще потрібно скористатися транспортним засобом, потрібно знову переоформити документи, отримуючи від власника новий «дозвіл». Тільки після цього можна буде зняти машину з обліку.

Без наявності нової чинної довіреності, а також без участі власника авто неможливо зняти транспорт з обліку, адже фактично ця особа не має жодних прав на виконання зазначеної процедури.

Необхідність використання довіреності на автомобіль

Зразок генеральної довіреності на авто доступний на сайті нашої компанії «Yevro», де кожен клієнт зможе отримати розгорнуту консультацію з різних питань. Наприклад, оформити довіреність рекомендується у таких ситуаціях:

 • Батько сімейства придбав машину для дружини чи дитини.
 • Майбутній покупець авто хоче заощадити при покупці машини з пробігом (розмитнення авто в Івано-Франківську), не займаючись офіційним переоформленням.
 • Справжній власник за станом здоров’я не може керувати автомобілем та інше.

За будь-яким із пунктів клієнт отримає детальні консультації від нашої команди спеціалістів, а також зможе оформити довіреність у найкоротші терміни, дізнатися більше про сертифікацію авто.

Часто задавані питання про генеральне доручення на автомобіль Україна

Як зробити доручення на авто без власника?

Щоб зробити генеральну довіреність на авто, потрібна особиста присутність автовласника, який повинен бути присутнім у нотаріуса з документами, що засвідчують особу та даними на авто. Якщо власник перебуває за кордоном, тоді потрібно прийти до консульства конкретної країни.

Які документи знадобляться для оформлення генеральної довіреності на машину?

Для оформлення знадобиться наявність наступного пакету документів (в оригіналі): паспорт, ІПН, техпаспорт на машину.

Який термін видачі генерального доручення на авто?

Як правило, оформлення здійснюється на 3 роки. Але за законом довіритель має право самостійно обирати оптимальний термін дії довіреності. Якщо потрібно відкликати документ раніше за визначений термін, необхідно подати заяву через нотаріуса.

Де оформити генеральну довіреність на автомобіль?

Процедура оформлення здійснюється у кабінеті нотаріуса. Автовласник повинен мати при собі ІПН, паспорт та техпаспорт на авто. У тексті цього документу буде вказано актуальну інформацію з техпаспорту.

Чи потрібна нотаріальна завірка генерального доручення?

Так, для оформлення генерального доручення на автомобіль Україна необхідна нотаріальна завірка. Це робить документ юридично чинним і підтверджує його достовірність.

Чи може генеральне доручення бути обмеженим за часом?

Так, ви можете вказати обмежений термін дії генерального доручення. Це може бути корисно, якщо ви хочете, щоб доручення було чинним тільки на певний період часу.

Чи можу я скасувати генеральне доручення?

Так, ви можете скасувати генеральне доручення в будь-який момент. Для цього вам потрібно звернутися до нотаріуса та оформити відповідний документ про скасування.

Чи може одна довіреність охоплювати кілька автомобілів?

Так, ви можете включити кілька автомобілів у одну генеральну дорученість. Для цього зазначте всі потрібні дані кожного автомобіля у тексті довіреності.

Чи може генеральне доручення бути передане іншій особі?

Ні, генеральне доручення не може бути передане третій особі без додаткового оформлення. Якщо ви хочете передати повноваження іншій особі, вам потрібно скласти нову довіреність і повторити процедуру нотаріальної завірки.

Висновок

Генеральне доручення на автомобіль Україна є важливим документом для тих, хто планує перетнути кордон на автомобілі, що належить іншій особі, і розмитнити його на власника в Україні. Цей документ дозволяє вам передати повноваження з розмитнення іншій особі, що спрощує процес таробить його більш ефективним. За допомогою генерального доручення ви можете зекономити час і зусилля, отримати професійну допомогу та мати впевненість у правильності процедури.

Якщо ви плануєте перетнути кордон на автомобілі, який належить іншій особі, і подальше розмитнення на власника в Україні, не забувайте про генеральне доручення. Зверніться до нотаріуса, оформіть необхідні документи і передайте повноваження іншій особі. Таким чином, ви зможете зручно та законно розмитнити автомобіль і насолоджуватись безпечною поїздкою по Україні.

4 коментарі “Довіреності на авто для розмитнення – Генеральне доручення”

Доброго дня. Підскажіть буть ласка яка ціна зробити довіреність на авто якщо я перебуваю за кордоном

Доброго дня, середня вартість послуг нотаріуса, щоб зробити довіреність на авто, складає 600 грн

Доброго дня , підкажіть будь ласка чи можна зробити генеральну довіреність на дружину онлайн ? (старий документ вже закінчив свій строк дії) дякую.

Доброго дня, вірну відповідь на це питання зможе надати той хто створює довіреності, тобто Нотаріус.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Унікальна послуга
розмитнення авто "під ключ"

Зніміть авто з обліку, а решту ми беремо на себе! Швидко, якісно та вигідно з Yevro!