Yevro

Категорії
Новини митниці

Правила і терміни тимчасового ввезення авто в Україну 2024

При ввезенні автомобіля в Україну, як резидент або нерезидент, вам необхідно дотримуватися певних правил тимчасового ввезення та розмитнення. В цій статті ми розглянемо митні режими, умови, терміни та можливі штрафи для громадян, які планують ввозити автомобілі в Україну.

Також читайте: Як продовжити термін тимчасового ввезення авто в Україну?

Зміст

Читайте також:

Як розмитнити авто з Європи?

Митний брокер для розмитнення авто, як вибрати професіонала?

Пільгове розмитнення авто для УБД учасників бойових дій 2023

Розмитнення авто з Польщі в Україні 2023: Процес від А до Я + Ціна

Визначення резидентів та нерезидентів

Відповідно до статті 4 Митного кодексу України (МКУ), громадяни поділяються на резидентів та нерезидентів. Резиденти – це фізичні особи, які мають постійне місце проживання в Україні, включаючи тих, хто тимчасово перебуває за кордоном. Нерезиденти – це іноземці та особи без громадянства, які мають постійне місце проживання за межами України, включаючи тих, хто тимчасово перебуває на території України.

Іншими словами, нерезиденти – це іноземці, включаючи тих, хто має тимчасовий дозвіл на проживання, та громадяни України з постійним місцем проживання за межами України, включаючи тих, хто тимчасово перебуває на території України. Резиденти – це громадяни України та іноземці з постійним місцем проживання в Україні, включаючи тих, хто тимчасово перебуває за кордоном.

Згідно зі статтею 14 пункт 14.1.213 Податкового кодексу України (ПКУ), резидентом України є фізична особа, яка не має постійного місця проживання у жодній з країн, але перебуває в Україні не менше 183 днів (включаючи день приїзду та від’їзду) протягом податкового року.

Право на тимчасове ввезення автомобіля без податків

Згідно зі статтями 380 та 381 МКУ, існують два митні режими – тимчасове ввезення та транзит, які дозволяють громадянам ввозити автомобіль на іноземній реєстрації для особистого користування без сплати митних платежів.

Тимчасове ввезення (таблиця)

Таблиця 1: Терміни Тимчасового ввезення

Митний режимХто ввозитьТермін ввезенняМитні платежіПримітки
Тимчасове ввезенняНерезидентдо 1-го рокуБез заставиМожливість продовження на строк до 60 днів; 1 автомобіль (легковий, без застави вантажний з вантажопідйомністю до 3.5 т, мотоцикл, причіп)
Тимчасове ввезенняРезидентдо 60 днів на рікБез заставиГромадяни України на консульському тимчасовому обліку в іноземній державі. Без застави; реєстрація та право володіння ТЗ в іноземній державі; 1 легковий автомобіль + 1 причіп одночасно
Тимчасове ввезення автомобіля без податків в Україну Нерезидент і Резидент

Зверніть увагу! Терміни і строки тимчасового ввезення визначає тільки інспектор на кордоні, він же і приймає рішення про пропуск.

Отримайте консультацію митного брокера

Тимчасове ввезення автомобіля до 1-го року можливе для нерезидентів без застави. Ви маєте можливість продовжити цей термін на строк до 60 днів. У рамках цього митного режиму можна ввозити один автомобіль (легковий, без застави вантажний з вантажопідйомністю до 3.5 тонн, мотоцикл, причіп).

Також, резиденти України, які перебувають на консульському тимчасовому обліку в іноземній державі, мають право на тимчасове ввезення автомобіля до 60 днів на рік без застави. В цьому випадку, необхідно мати реєстрацію та право володіння транспортним засобом в іноземній державі. Резиденти можуть ввозити один легковий автомобіль та один причіп одночасно.

Транзите ввезення (таблиця)

Митний режим транзиту дозволяє нерезидентам ввозити автомобіль до 5-10 днів без застави, якщо транспортний засіб постійно зареєстровано в відповідних реєстраційних органах іноземної держави. Також, резиденти України можуть скористатися цим митним режимом до 5-10 днів, але з обов’язковою грошовою заставою. Транспортний засіб також повинен бути зареєстрований у відповідних реєстраційних органах іноземної держави.

Таблиця 2: Терміни Транзитного ввезення

Митний режимХто ввозитьТермін ввезенняМитні платежіПримітки
ТранзитНерезидентдо 5-10 днівБез заставиТЗ постійно зареєстровано у відповідних реєстраційних органах іноземної держави
ТранзитРезидентдо 5-10 днівГрошова заставаЗареєстровано у відповідних реєстраційних органах іноземної держави
Транзитне ввезення автомобіля в Україну Нерезидент і Резидент

Стаття 380 пункт 5 МКУ зазначає, що тимчасово ввезені транспортні засоби особистого користування можуть використовуватися на митній території України виключно громадянами для їхніх особистих потреб.

Стаття 380 пункт 8 МКУ вимагає державної реєстрації транспортних засобів особистого користування, які тимчасово ввезені на митну територію України громадянами на строк більше 30 днів.

Консультація митного брокера:

Штрафи за порушення строків ввезення автомобілів

Важливо дотримуватися встановлених строків для тимчасового ввезення автомобіля в Україну. В іншому випадку, вас можуть чекати штрафні санкції згідно з митним кодексом.

Штрафи за порушення строків тимчасового ввезення (таблиця)

Таблиця 3: Штрафи за порушення строків тимчасового ввезення

Тимчасове ввезенняШтраф
1-3 дні850 грн
3-10 днів5 100 грн
11-20 днів17 000 грн
21-30 днів85 000 грн
31 та більше днів170 000 грн
Штрафи за порушення строків тимчасового ввезення

Штрафи за порушення строків транзиту (таблиця)

Таблиця 4: Штрафи за порушення строків транзиту

ТранзитШтраф
1 день170 грн
2-10 днів3 400 грн
11-20 днів8 500 грн
21-30 днів85 000 грн
31 та більше днів170 000 грн
Штрафи за порушення строків транзиту

Якщо ви перевищите строк тимчасового ввезення або ваш автомобіль не буде доставлений у термін, відведений для внутрішнього прохідного транзиту, до вас будуть застосовані штрафні санкції згідно з розділом митного кодексу. Зазначені штрафи можуть становити значну суму, тому важливо дотримуватися встановлених правил.

Розмитнення автомобіля

Якщо ви вирішите розмитнити свій автомобіль, то для цього вам доведеться зробити перезаїзд та зняти авто з обліку у відповідних реєстраційних органах іноземних держав, як цього вимагає стаття 377 пункт 6 МКУ. При цьому, вам необхідно сплатити суму митних платежів, необхідних для випуску автомобіля у вільний обіг.

Легалізація авто для громадян на ПМП в Україну

Крім тимчасового ввезення та розмитнення, існує ще один спосіб легалізації автомобіля для громадян, які переїжджають на постійне місце проживання (ПМП) в Україну. Для ознайомлення з вимогами цього процесу рекомендуємо звернутися до відповідних джерел.

Як продовжити термін тимчасового ввезення авто в Україну?

Щоб уникнути штрафних санкцій, необхідно звернутися з відповідною заявою до начальника обласного управління митниці, та надати копії документів, що підтверджують обставини, які перешкоджають вивезенню авто з України.

Детальніше читайте – Як продовжити термін тимчасового ввезення авто в Україну

Заключення

Використання митних режимів тимчасового ввезення та транзиту дає можливість громадянам ввозити автомобілі в Україну для особистого користування без сплати митних платежів. Проте, важливо дотримуватися встановлених умов, термінів та правил, щоб уникнути штрафних санкцій. Якщо ви плануєте ввозити автомобіль в Україну, рекомендуємо детально ознайомитися з митними правилами тимчасового ввезення і звернутися до першоджерел для перевірки актуальності даних.

Часті запитання

Як довго можна тимчасово ввозити автомобіль в Україну без сплати митних платежів?

Нерезидентам дозволяється тимчасово ввозити автомобіль до 1-го року без сплати митних платежів. Термін може бути продовжений на строк до 60 днів.

Які штрафи за порушення строків тимчасового ввезення автомобіля?

Штрафи за порушення строків тимчасового ввезення залежать від тривалості перебування автомобіля в Україні. Наприклад, за перебування від 21 до 30 днів, штраф становить 85 000 грн.

Які митні режими доступні для резидентів України?

Резиденти України можуть скористатися митним режимом тимчасового ввезення автомобіля до 60 днів на рік, якщо вони перебувають на консульському тимчасовому обліку в іноземній державі. Для цього потрібно мати реєстрацію та право володіння автомобілем в іноземній державі.

Які документи необхідні для тимчасового ввезення автомобіля в Україну?

Для тимчасового ввезення автомобіля в Україну вам необхідно мати паспорт, документи на автомобіль (реєстрацію та право володіння), а також страховий поліс.

Які обмеження щодо категорій автомобілів для тимчасового ввезення?

У межах тимчасового ввезення дозволено ввозити легкові автомобілі, вантажні автомобілі з вантажопідйомністю до 3.5 тонн, мотоцикли та причепи.

Чи можу я продовжити термін тимчасового ввезення автомобіля після 1-го року?

Нерезидентам дозволяється продовжити термін тимчасового ввезення автомобіля на строк до 60 днів. Для цього потрібно звернутися до митниці та відповідних органів для оформлення продовження.

Які документи необхідні для тимчасового ввезення автомобіля нерезидентами?

Нерезидентам, які бажають тимчасово ввезти автомобіль в Україну, необхідно мати паспорт, документи на автомобіль (реєстрацію та право володіння), а також страховий поліс.

Які документи необхідні для тимчасового ввезення автомобіля резидентами?

Резидентам, які бажають тимчасово ввезти автомобіль в Україну, потрібно мати паспорт, документи на автомобіль (реєстрацію та право володіння), а також страховий поліс. Крім того, громадяни України на консульському тимчасовому обліку в іноземній державі повинні мати документи, що підтверджують їх статус та реєстрацію автомобіля в іноземній державі.

Які обмеження щодо використання автомобіля під час тимчасового ввезення?

Під час тимчасового ввезення автомобіля, його можна використовувати виключно для особистих потреб власника. Використання автомобіля для підприємницької діяльності та отримання доходів в Україні не дозволяється.

Чи можу я продати або передати тимчасово ввезений автомобіль іншій особі?

Ні, передача тимчасово ввезеного автомобіля володіння, користування або розпорядження іншій особі, яка не ввозила або не помістила автомобіль у митний режим, за винятком випадків, коли в автомобілі знаходиться особа, яка безпосередньо ввозила або помістила його у митний режим, не дозволяється. Це може призвести до накладення штрафу.

Якщо нерезидент ввозить авто та виїжджає протягом року, чи може знову заїхати на цьому авто і на який термін?

Відповідно до статті 380 Митного кодексу України, тимчасове ввезення транспортних засобів на митну територію України громадянами-нерезидентами дозволяється терміном до одного року. Нерезидент може виїжджати з Україною на цьому авто на будь-який термін, але загальний термін перебування авто в Україні не повинен перевищувати одного року. Тобто, якщо нерезидент ввозить авто на один рік, виїжджає з ним на місяць, а потім знову заїжджає, то він може перебувати на території України на цьому авто ще 11 місяців.

Чи має право дружина нерезидента (резидентка) розпоряджатися (керувати) тимчасово ввезеним авто згідно із законодавством?

Так, дружина нерезидента (резидентка) має право розпоряджатися (керувати) тимчасово ввезеним авто, якщо автомобіль є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя. Згідно із статтею 61 Сімейного кодексу, автомобіль є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя. Крім того, згідно з пунктом 1 статті 65 Сімейного кодексу, дружина та чоловік мають право розпоряджатися майном, що є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя, за взаємною згодою.

Як громадяни України із посвідкою на постійне проживання в іншій країні, які планують поїздку на 14 днів, які платежі та документи потрібно мати при перетині кордону?

Якщо ви знялися з реєстрації проживання в Україні та стали нерезидентом, вам дозволено в’їжджати на територію України навіть на 365 днів. Важливо мати відповідну відмітку у паспорті або інший документ, що підтверджує ваш статус. В іншому випадку, якщо ви залишаєтеся резидентом, вас можуть не пропустити без сплати відповідних податків.

Чи можливо в’їхати в Україну 31 грудня і виїхати 15 січня 2024 року, використовуючи залишок з 60 днів перебування на митній території?

Терміни тимчасового ввезення визначає інспектор на кордоні. Якщо після 00:00 годин 1 січня 2024 року дні по консульському обліку обнуляться, ви матимете можливість знову скористатися 60 днями перебування в році календарному. Однак рішення приймається інспектором при в’їзді.

20 коментарів “Правила і терміни тимчасового ввезення авто в Україну 2024”

Доброго дня, скільки платится застава за в’їзд резидента в Україну на европейських номерах?

Добрий день. Грошову заставу в повному розмірі розмитнення авто (мито). Остаточну вартість встановить митниця за місцем вашої реєстрації або тимчасового перебування.

Добрий день. Чи може нерезидент передати авто, ввезене ним на територію України, для потреб ЗСУ?

Доброго дня, наразі в законодавстві немає законів які регулюють це питання, але й немає заборони.

Добрий день. Резидент ввіз авто з єврореєстрацією до війни. Після початку війни він не має права виїхати за кордон та вивезти авто. Так порушено строк тимч ввезення, але власник не винен. Як діяти ?

Доброго дня, можна оскаржити це рішення через суд. Якщо потрібна допомога – звертайтесь до нас!

Доброго дня.
1. Якщо нерезидент ввозить авто | виїзджає протягом року, може знову заїхати на цьому авто і на який термін? Тобто головне виїзджати і заїзджати?
2. Чи має право дружина нерезидента (резидентка) розпоряжатися (керувати) тимчасово ввезеним авто? Адже згідно ст. 61 Сімейного кодексу автомобіль є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя. та згідно п.1 ст. 65 Сімейного кодексу – Дружина, чоловік розпоряджаються майном, що є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя, за взаємною згодою.

1. Відповідно до статті 380 Митного кодексу України, тимчасове ввезення транспортних засобів на митну територію України громадянами-нерезидентами дозволяється терміном до одного року. При цьому, нерезидент має право виїжджати з Україною на цьому авто на будь-який термін, але загальний термін перебування авто в Україні не повинен перевищувати одного року.

Тобто, якщо нерезидент ввозить авто в Україну на один рік, виїжджає з ним на місяць, а потім знову заїжджає, то він зможе перебувати на території України на цьому авто ще 11 місяців.

2. Так, дружина нерезидента (резидентка) має право розпоряджатися (керувати) тимчасово ввезеним авто, якщо автомобіль є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя.

Доброго дня! Буду вам дуже вдячна за надання роз’яснення з нижче зазначеного питання Я громадянка України, наразі маю посвідку на постійне проживання у Литві. Планую поїздку до України на 14 днів на автомобілі Автомобіль зареєстрований у Литві. Які саме платежі я повинна сплатити при перетині кордону та які документи я повинна мати. Заздалегідь дякую вам за надану відповідь.

Маючи посвідку на постійне проживання у Литві, ви повинні були знятись з реєстрації проживання в Україні, тобто, формально стати нерезидентом. В такому разі, якщо ви це зробили, ви маєте право в’їжджати навіть на 365 днів. Якщо ви не зімались з реєстрації в Україні і немає відповідної відмітки у паспорті, ви вважаєтесь резидентом, і вас без сплати не пропустять взагалі.

Доброго дня. Чи має право дружина (резидент)співласницця авто ввозити авто в Україну на 60діб?

Тільки за наявності консульського обліку з відміткою у паспорті.

Доброго дня!
Виникає така ситуація, в 2023 році у мене залишається 1 з 60 днів перебування ТЗ на митній території України, з цього ж приводу виникає питання на яке ніхто не хоче точно відповісти. Чи можу я заїхати в Україну 31 грудня, а виїхати до прикладу 15 січня 2024 року? Після 00:00 годин 1.01.2024 дні по консульському обліку обнулятьмя і я знову матиму змогу перебувати автомобілем 60 днів в року календарному? Чи все ж таки я муситиму зробити перезаїзд ще до 23:59 год 31.12.2023 р? Дякую заздалегідь за відповідь

Доброго дня, терміни і строки тимчасового ввезення визначає тільки інспектор на кордоні, він же і приймає рішення про пропуск.

Доброго вечора, якщо нерезидент моя сестра заїхала на авто в Україну чи можу я на ньому їздити по Україні?

Доброго вечора, чоловік має машину на німецьких номерах, чі може він поїхати на 20 днів в Україну ?

Добрий день
Як довго може перебувати на території України автомобіль чоловіка громадянина Польщі, і резидента України на постійне місце проживання .
Чи термін 60 дні його теж стосується? На перед дякую

Добрий день. Згідно закону він мав би його розмитнити. Якщо після отримання статусу резидента пройшло менше року, розмитнення може бути безкоштовним.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Унікальна послуга
розмитнення авто "під ключ"

Зніміть авто з обліку, а решту ми беремо на себе! Швидко, якісно та вигідно з Yevro!